Go to Top

82. Jenever Çeşitleri Nelerdir?

Jonge(Young) Jenever: Üretiminde %15’ten fazla moutwijn kullanılamaz. (minimumm miktar belirtilmemiştir) Renksizdir. Maksimum 10g/Litre şeker eklenerek tatlandırılabilir.

Oude (Old)  Jenever: En az %15 moutwijn kullanılarak üretilir.Renkli olabilir.Renk eklemek için karamel eklenebilir.Maksimum 20/litre şeker eklenerek tatlandırılabilir.

Üstteki 2 türün üretiminde, hammaddesi tahıl olmayan bir baz alkol kullanılıyorsa (moutwijn gibi) Graanjenever sınıfına dahil olmaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

- -


“Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir.”