Go to Top

82. Spirit vs. liquor-hangisi doğru olan?

İsimler  İngilizce olduğu için her ne kader kendi ülkemizde Liquor store olarak adlandırılan bir yer olmasa da, yurtdışına gittiğimizde rastlayacağımız böyle bir yer olabilir.Aslında tanım olarak Liquor ve Spirits aynı anlamı taşımaktadırlar.(Üretim sonucu ortalama %40 civarı alkol oranı taşıyan, daha sonrasında tatlandırılabilir; fakat üretim sonucu kendiliğinden özel bir aromaya sahip olmayan yüksek alkollü içkilerdir)

Fakat peki Liqueur(likör) nedir diye bakacak olursak:  Liqueur aslında liqourdan yapılır(Liqueur is made from liquor). Likör baz alkol ve genellikle çeşitli yöntemlerle tatlandırılıp(bkz. Soru:…..), renklendirilen bir alkollü içki türüdür.Onlar da yine kendi içlerinde aromalarına göre  çeşitlerine ayrılırlar (bkz. Soru:…..)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

- -


“Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir.”