Go to Top

Gastronomi Tutkunları İçin Özel Programlar Mart Ayında IWSA’da

Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçirilen International Wine and Spirits Academy (IWSA), Mart ayındaki eğitim ve atölye programlarıyla, meraklılarını birbirinden farklı konularda bilgilendiriyor.

3-17 Mart’ta ‘WSET 1.Seviye Şarap Yeterlik Programı’, 11 Mart’ta ‘Teoman Hünal ile Sıradışı Bir Atölye: Bira Atölyesi’, 12 Mart’ta ‘Kokteyl Sanatı’, 21 Mart’ta Haziran ayına kadar sürecek olan ‘Uygulamalı Amatör Bağcılık Programı’ ve 24 Mart’ta ‘7 Bölge, 7 Anadolu Peyniri, 7 Şarap’ atölyeleri, IWSA’da gastronomi tutkunlarını bekliyor.

Mey/Diageo Türkiye tarafından, sektörün eğitimli eleman açığını kapatmak amacıyla kurulan, alkollü içecek sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarıları için öncü kuruluş olmayı amaçlayan International Wine and Spirits Academy (IWSA), Mart ayında gerçekleştireceği eğitimler ve atölye çalışmalarıyla, gastronomi meraklılarına birbirinden farklı seçenekler sunuyor.

IWSA’da 3-17 Mart’ta meraklılarıyla buluşacak olan ‘WSET 1.Seviye Şarap Yeterlik Programı’, şarap servisinde çalışan ve çalışmak isteyen sektör profesyonellerine ve tüm dünyada şarap sektöründe ilk kez çalışan kişilere yönelik hazırlanan, temel ürün bilgileri veren bir program. Katılımcıların şaraba giriş niteliğinde bilgiler veren ve bazı temel yemek-şarap eşleşmelerini anlatan programı başarıyla tamamlamaları için çoktan seçmeli 30 sorudan oluşan bir sınavı geçmeleri gerekiyor.

Meraklılarını IWSA çatısı altında buluşturacak olan ‘Teoman Hünal ile Sıradışı Bir Atölye: Bira Atölyesi’nde ise Teoman Hünal yönetiminde yapılacak çalışmaya katılanlar; biranın inceliklerini, tarihini, güçlü yönlerini ve yemeklerle uyumunu keşfetme imkanı bulacaklar.

Bu atölyeler dışında; 17 Mart’ta ‘Kokteyl Sanatı’, 21 Mart’ta Haziran ayına kadar sürecek olan ‘Uygulamalı Amatör Bağcılık Programı’ ve 24 Mart’ta ‘7 Bölge, 7 Anadolu Peyniri, 7 Şarap’ atölyeleri de IWSA’da gastronomi tutkunlarıyla buluşacak.


www.iwsa.com.tr
twitter.com/iwsa_tr
facebook.com/IWSATR

Adres: ŞişliMerkezMah. İstiklalSok. Key Plaza No:11-A Şişli / İstanbul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

- -


“Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir.”