Go to Top

MURAT MUMCUOĞLU

1980 Adana doğumluyum. Galatasaray Üniversitesi’nden mezun oldum. Şu anda su ve atıksu arıtma sektöründe faliyet gösteren bir firmada Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Bölgesi’Nde sorumlu Bölge satış Yöneticiliği görevini sürdürüyorum.

Fransızcamı geliştirmek üzere 1999 yazında Paris’e gittiğimde Fransız bir ailenin yanında kalmıştım. Bu seyahatim gerçek anlamda şarap dünyasıyla tanışmama vesile olmuştur.

2008 yılında bugünkü adıyla IWSA ile tanıştım ve o zamanlar çok güzel bir blog altyapısı olan websitesinde şarapla ilgili ilk blog yazılarımı yazmaya başladım.

Bu kurumda katıldığım ilk program WSET Level 1 in wines oldu. Bunun dışında WSET Level 2 in Wine&Spirits ve birçok defa da tadım ve yemek-şarap aktivitelerine katıldım.

Şarap dünyasından haberleri takip etmek, tadımlarla beraber yemek-şarap uyumunu daha doğru şekilde keşfetmek ve diğer yandan dünya şaraplarını tanımam açısından ciddi katkısı oldu. Tabi tüm bunların yanında WSET sertifikası almam da bireysel gelişimim açısından önemli bir artı oldu.

Her ne kadar şimdiye kadar gerçekleşmese de her daim iş hayatıma içinde mutlaka şarabın da yer aldığı bir ortamda devam etmeyi istedim. Şaraba yönelik kafamda birçok proje var ve günün birinde bunlardan birini Türkiye’de gerçekleştirmeyi istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir