Go to Top

Şikayet ve Başvurular

1.Şikayetler ve başvurular: Herhangi bir şikayetinizde başvurularınızı yazılı olarak iletisim@iwsa.com.tr’ye Başvurularınız 30 gün içerisinde değerlendirilecektir.

Yazacağınız bu mailde isminizi, soyisminizi, iletişim bilgilerinizi ve adresinizi yazmanız gerekmektedir. Yazdığınız mailde bize şikayetiniz ile ilgili kanıt sunmak durumdasınız. Aksi halde şikayetleriniz dikkate alınmayacaktır.

Şikayetleriniz IWSA müşteri ilişkileri sorumlusu tarafından dikkate alınacak, en son aşamada IWSA Müdürüne sunulup karar verilecektir. Şikayetlerinizin neticelenmesi 30 gün içerisinde olup,  karar size yazılı olarak geri bildirilecektir.

Eğer alınan karardan memnun kalmadıysanız şikayetlerinizi WSET APP Administration Team’e (appadmin@wset.co.uk) gerçekleştirebilirsiniz.

 

Not: Öğrenciler şikayetlerini ilk olarak eğitim aldıkları merkeze yapmak durumundadırlar. Eğer şikayetlerinin değerlendirilmesinden memnun kalmazlarsa WSET kurumuna şikayetlerini dile getirebilirler. Bu durumda WSET çözüm önerisi sunacaktır.

2.Menfaatlerin çatışması: IWSA ( International Wine and Spirits Academy) Mey / Diageo kuruluşudur. Bu konuda şirketimizin menfaatleri göz önünde bulundurulmalıdır.

3.Verilerin Korunması: Mey İçki Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Mey Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak (“Mey” veya “Şirket”) olarak, kişisel verilerinizi ve özel nitelikli kişisel verilerinizi azami özen ve hassasiyet ile işlemekteyiz. Web sitemizde bulunan KVKK Bilgilendirmesini ve Aydınlatma Metnine bakabilirsiniz. Kişisel verileriniz sadece WSET kurumuna katılacağınız eğitimin sınavını istemek gönderilecektir ve kendi kayıtlarımızda bulundurulacaktır. Herhangi bir 3. Partiyle kişisel verileriniz paylaşılmayacaktır.

4.Farklılık ve eşitlik: Şirketimiz ve kurumumuzun kuralları gereği hiçbir kimseye, hiçbir nedenden dolayı ayrıcalık, ayrımcılık yapılmayacaktır. Her bir birey din, dil, ırk gözetmeksizin eşittir.

5.Makuliyet: Herhangi bir kişinin fiziksel olarak engelliğinin hissini azaltmaya neden olacak kuraldır.Adayı değerlendirmede herhangi bir dezavantaja sokacak durum olmaksızın değerlendirilmesi yapılması sağlanır.

 • Kayıt zamanında herhangi bir kişinin özel davranışa gerek olup/olmadığını kişilerce kurumumuza bildirilir.
 • Sınav sürecinde bu kişilere ekstra zaman verilebilir.
 • Yeni materyallerin temin edilmesi (örn: daha büyük sınav kağıdı)
 • Değerlendirme sürecinde kişilere kolaylaştırıcı sağlamak (örn: İşaret dili ile sınav yapmak)
 • Sınav yapılacak salonu yeniden düzenlemek (örn. Görselleri kaldırmak)

Makuliyet durumu önceden kuruma bildirilmelidir. Kişilerin zorluklarına göre sınav yapılacak yer ve sınav kişilere göre ayarlanacaktır.

6.Özel değerlendirme: WSET , özel değerlendirme gerektiren kişilerin sınavları için sınavdan 7 gün önce yazılı olarak “Request for Special Consideration Form(özel değerlendirme talep formu )” doldurularak Talebin olumlu olarak değerlendirilmesi sadece bağımsız kurumlar tarafından alınmış raporlar sunulduğunda gerçekleşecektir. Talebin değerlendirilmesi için WSET APP ve WSET ‘ye uygun zaman dilimi verilmelidir.

7.Görevin Kötüye Kullanımı ve İdari Yönetim: IWSA, WSET eğitim kurumunun tüm kurallarına saygı duyarak, regulasyonlara ve prosedürlere uygun olarak eğitim WSET APP Operating Handbook’a uyarak  ( WSET kurum yönetim kitapçığına) faaliyetlerini gerçekleştirecektir. Tüm WSET sınavları Centre Agreement ( Merkez anlaşması), Code of Practice and Invigilation Instructions provided in the Operating handbook (Pratik ve Sınav Gözcüsü Faaliyet El kitabı) ve Examination Regulations ( Sınav Düzenlemeleri) tüm kurumlar ve öğrenciler için geçerlidir. Bu kuralların uyulmaması görevin kötüye kullanımını ifade eder ve kurumun WSET eğitimlerine devam etmesini etkileyebilir.

Görevi kötüye kullanımı içeren maddeler:

 • Bilgi hırsızlığı ve kopya çekilmesi
 • Sınavda kitap kullanımı ve elektronik cihaz kullanımına teşvik veya kullanımına izin vermek
 • Sınav esnasında dikkat dağıtıcı şekilde durmak
 • Sınav kurallarının ihlali
 • WSET Sertifikalarının hileli kullanımı
 • Sahte WSET Sertifikalarının kullanımı
 • Sınav kağıtlarının güvensiz yerde saklanması
 • Yetkisiz olarak sınav kağıtlarını kopyalamak ve çoğaltmak
 • Onaylanmamış eğitmenlerin eğitime katılması ve onaylanmamış sınav görevlisinin bulunması
 • Sınav yerinin değiştirilmesi
 • Kaynaklara ulaşıma engellenmesi
 • WSET kurallarının ihmali ve ihlali

Görevi kötüye kullanımda başvurulacak formlar:

Herhangi bir şüpheli davranışta “Notification of Potential Malpractice Form” doldurulması gereklidir.

8.İptal ve geri ödemeler: Eğitimin iptali halinde eğitime katılacak kişilerin ücretleri kendi istekleri doğrultusunda ya bir sonraki eğitime aktarılır ya da tüm ücretleri iade edilir. Kişi kendi rızasıyla eğitim başlamadan kaydını almak isterse yine ücretleri kendi istekleri doğrultusunda ya bir sonraki eğitime aktarılır ya da tüm ücretleri iade edilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × three =

18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

- -


“Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir.”