Go to Top

9. Türkiye Sommelier Yarışması Başvuruları Başladı!

Chaine des Rotisseurs ve Türkiye Sommelier Derneği birlikte organize ediyor. Bu sene dokuzuncusu gerçekleşe4>Sommelier’lik mesleğinin gastronomi ve turizm sektöründeki önemini vurgulamanın yanı sıra; genç yetenekleri keşfetmek ve desteklemek amacıyla sektör çalışanlarına yönelik düzenlenen 9. Türkiye Sommelier Yarışması, 15 Mayıs’ta International Wine and Spirits Academy’de (IWSA) gerçekleşecek.

9.Türkiye Sommelier Yarışması için başvurular başladı. 8 Mayıs’a kadar www.iwsa.com.tr web sitesinden başvuru kabul edilecek yarışma, 15 Mayıs tarihinde IWSA çatısı altında gerçekleşecek. Gastronomi ve Turizm sektöründe sommelier’lik mesleğinin önemini vcek olan yarışma; sommelier’lerin hem teorik bilgisini hem de servis yeteneklerini sınanıyor.

International Wine and Spirits Academy (IWSA) ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve aynı gün içerisinde tamamlanan yarışma, sabah erken saatlerde yapılan yazılı sınav ile başlıyor. Sınavı geçen finalistler öğleden sonra, oluşturulan küçük mizansenlerde servis yeteneklerini ve şarap bilgilerini sergiliyorlar.

Yarışmanın kazananı Eylül ayında Budapeşte’de gerçekleşecek Chaine des Rotisseurs’un düzenlediği “The Jeunes Sommeliers Competition” da ülkemizi temsil edecek.

İlk üçe giren sommelier’leri yarışmanın destekçisi IWSA, ADCO, Paşabahçe, San Pellegrino/Acqua Panna, Nespresso firmaları tarafından verilecek çeşitli hediyeler bekliyor.

 *1 Eylül 1987 tarihinden sonra doğmuş olanlar yarışmaya www.iwsa.com.tr adresinden başvuru yapabilir.

Yarışma Tarihi: 15 Mayıs 2017, Pazartesi

Son Müracaat Tarihi: 8 Mayıs 2017, Pazartesi, saat 17.00

Yer:IWSA, International Wine & Spirits Academy

Saat : 09:00

9.00-9.30 IWSA’DA BULUSMA

9.30-10.00 KATILIMCILARIN YARISMA HAKKINDA BILGILENDIRILMESI

10.00-12.00 YAZILI SINAV + KÖR TADIM + SÖZLÜ MÜLAKAT

12.30-15.00 ÖGLE YEMEGI VE DINLENME

15.00-16.00 ILK 3 FINALISTIN BELIRLENMESI

16.30-18.00 FINALISTLERIN SAHNEDE YARISMASI

Ad Soyad:

Doğum Tarihi:

İşi:

Öğrenim Durumu:

Konuştuğu Yabancı Diller:

Çalıştığı Otel / Lokanta:

Adres:

E-posta:

Cep Numarası:

TELEFON: 0212 252 9161
E-MAIL: iletisim@iwsa.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

- -


“Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir.”