Go to Top

World Class 2016

1-2 Ağustos tarihleri arasında World Class 2016 Türkiye Finali IWSA’da gerçekleştirildi. Kokteyl kültürüne kaliteli bir anlayış getirmeyi amaçlayan World Class yarışması bu sene Türkiye’de 3. kez düzenlendi.

Finalde 7 tane barmen yarıştı; Engin Yıldız (d.ream Group), Gökhan Kuşoğlu (Soho House), Çağlar Yılmaz (Gekko Cocktail & Whisky), Hazer Çelikli (Marriott Hotel), Nidal Egehan (Blue Marlin Ibiza Bodrum), Çağın Erdoğan (Joker 19), Ulaş Duramanoğlu (Soho Hose). Kendileri yarışma boyunca zorlu 5 etaptan geçerek sınandı.

Tüm etaplar sonunda en fazla puanı toplayan ve geçen yılın World Class 2.’si olan Engin Yıldız, 2016 World Class Türkiye şampiyonu seçildi.  Kendisi Vogue Resaturant & Bar, Blue Marlin Ibiza Bodrum gibi yerlerde barmenlik yaptıktan sonra şimdi d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) Grubu’nun bünyesinde yer almaktadır. Engin Yıldız, bu sene  25-29 Eylül tarihleri arasında Miami’de gerçekleşecek olan World Class 2016 Dünya finalinde ülkemizi temsil edecektir. Engin’i tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

- -


“Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir.”