Go to Top

World Class 2016

1-2 Ağustos tarihleri arasında World Class 2016 Türkiye Finali IWSA’da gerçekleştirildi. Kokteyl kültürüne kaliteli bir anlayış getirmeyi amaçlayan World Class yarışması bu sene Türkiye’de 3. kez düzenlendi.

Finalde 7 tane barmen yarıştı; Engin Yıldız (d.ream Group), Gökhan Kuşoğlu (Soho House), Çağlar Yılmaz (Gekko Cocktail & Whisky), Hazer Çelikli (Marriott Hotel), Nidal Egehan (Blue Marlin Ibiza Bodrum), Çağın Erdoğan (Joker 19), Ulaş Duramanoğlu (Soho Hose). Kendileri yarışma boyunca zorlu 5 etaptan geçerek sınandı.

Tüm etaplar sonunda en fazla puanı toplayan ve geçen yılın World Class 2.’si olan Engin Yıldız, 2016 World Class Türkiye şampiyonu seçildi.  Kendisi Vogue Resaturant & Bar, Blue Marlin Ibiza Bodrum gibi yerlerde barmenlik yaptıktan sonra şimdi d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) Grubu’nun bünyesinde yer almaktadır. Engin Yıldız, bu sene  25-29 Eylül tarihleri arasında Miami’de gerçekleşecek olan World Class 2016 Dünya finalinde ülkemizi temsil edecektir. Engin’i tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir