Paylaş :

7 MEHMET KİTABININ İZİNDE

7 MEHMET KİTABININ İZİNDE

1937 yılında kurulmuş; dede, baba ve şimdi torun, üç nesil, Antalya'nın hatta Türkiye'nin simge restoranlarından biri olmuş 7 Mehmet'in hikayeleri ve tariflerinin yer aldığı kitabın izinde lezzetli ve ilham verici bir akşam IWSA'da sizleri bekliyor. Yemek ve seyahat profesyoneli Sinan Hamamsarılar ile restoranın üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ'ın anlatımları IWSA'nın yöneticisi ve eğitmeni Ayça Budak'ın eşleşmeleriyle buluştuğu bu akşamı kaçırmayın.​

MEHMET AKDAĞ

7 Mehmet Restoran'ın üçüncü nesil temsilcisi Mehmet Akdağ 1983 yılında Antalya'da doğdu. Babası, ustası ve en büyük rol modeli olan Hakkı Akdağ'ın rehberliğinde mutfak eğitimine iki yaşında başlayan Mehmet Akdağ, lezzet yaratma tutkusunu küçük yaşlarda kazandı. Henüz 15 yaşındayken kendi imza yemeklerini oluşturmaya başlamasıyla bu meslekteki rotasını belli etti. 2013 yılında babası Hakkı Akdağ'ı kaybettiğinde yarışacak, rekabetini sürdürecek kimseyi bulamayışı onu yeni bir arayışa sürükledi. Üniversitede gastronomi ve mutfak sanatları bölümlerini kazandı, bir süre eğitime devam etti ancak restoranın tüm sorumluluğu üzerinde olduğundan kendini tekrar mutfakta buldu. 2020 yılında, Akdeniz Üniversitesi bünyesinde 7 Mehmet Gastronomi ve Mutfak Sanatları Fakültesi'ni kurmak için çalışmalara başladı. Mehmet Akdağ evli ve biri erkek, biri kız, iki çocuk babasıdır.

SİNAN HAMAMSARILAR

Kendisini yemek ve seyahat profesyoneli olarak tanımlayan Sinan Hamamsarılar, 1984 yılında İstanbul'da doğdu. Üniversite eğitiminde sigortacılık ve işletme okudu. 10 yıl boyunca farklı şirketlerde sigorta sektöründe çalıştı. Bu sayede Türkiye'nin 7 bölgesini ve 76 ilini görme, kültürlerini anlama ve yemeğin bu yerlerdeki hayat tarzını şekillendirme biçimlerini gözlemleme şansı yakaladı. 2014 yılında, “Nilay Örnek ile Şehirli Sofralar" adlı yemek programının yapımcılığını üstlendiği dönemde açtığı “Tat Dedektifi" ve 2016 yılında açtığı “Burger Haritası" sosyal medya hesapları aracılığıyla yemek ve seyahat deneyimlerini geniş kitlelerle paylaşmaya devam ediyor. 2015 yılında kurduğu, yeme-içme, ağırlama, seyahat sektörlerinde danışmanlık hizmetleri sunan Mutfak İşleri Merkezi adında bir şirketi var. Soyadının hikâyesi anlatılırken ailesinden öğrendiği kadarıyla en az 700 yıllık Antalyalı…

AYÇA BUDAK

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamlamıştır. İleri derece İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İş hayatına üniversite yıllarında yaz aylarında Londra'da öğrenci rehberliği ve tam zamanlı olarak da  ATÜ Duty Free Vintage Şarap Mağazası'nda Satış Temsilcisi olarak başlamış ve sektörün önemli şarap markalarında da görev yapmıştır. 2005 yılında Mey İçki/Diageo'da çalışmaya başlayan Ayça Budak, Saha Eğitim Yöneticisi , Ticari Pazarlama On Trade Şefi , Satış Yöneticisi, Kayra Wine Center Eğitim Müdürü gibi  birçok farklı pozisyonda görev almıştır. 2000 yılından beri aynı zamanda  hobisi olan şarap ve alkollü içkiler sektöründe çalışmakta ve Temmuz 2013'ten beri de IWSA yönetimini sürdürmektedir. Ayça Budak bu dönem boyunca birçok şarap uzmanı ile çalışmıştır.

California Vinquiry Labs Sensory Training, Plumpton College Viticulture,  MSA Yiyecek İçecek İşletmeciliği ve Wine & Spirit Education Trust Level 4 Diploma eğitimi almıştır. MEB ve WSET'nin yetkili eğitmenidir. Ayrıca Management Center Turkey'den  Eğiticinin Eğitimi, ACT Danışmanlık'tan Koçluk ve Mentorluk, Diem Akademi'den Nefes Eğitimi ve  Hikaye Anlatıcılığı gibi bir çok mesleki ve kişisel gelişim sertifikasına sahiptir.

International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme &içme eğitimine destek oluyor.

Herhangi bir gıda alerjiniz var ise [email protected] adresine bildirmenizi rica ederiz.

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

*Covid-19 salgını dolayısıyla bir araya gelmemize engel olacak bir durum olması durumunda atölye etkinliğini ileri bir tarihe ertelemek durumunda kalabiliriz.

Etkinlik Mekanı : IWSA

Etkinlik Mekan Adresi: Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No: 13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul

*IWSA, River Plaza'nın 28. Katında yer almaktadır.

RIVER PLAZA'YA GELİŞ

1.Metro ile Geliş

Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM'ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza'ya giriş yapabilirsiniz.

2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif

AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza'nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz.

3.Araba ile Geliş

Özdilek AVM'nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza'ya giriş yapabilirsiniz.

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 07/12/2022
Saat: 19:00-23:00

Program Yeri

IWSA

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No: 13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo