Paylaş :

WINE&DINE: TASTY CINEMA: A GOOD YEAR

WINE&DINE: TASTY CINEMA: A GOOD YEAR

Temaset ekibinin koku ve tat alma duyularını da dahil ederek deneyime dönüştürdüğü film keyfi IWSA'da! 'A Good Year' filmini izlerken sahnedeki duygu durumlarına özel tasarlanmış yemekler ile eşleşmeleri deneyimlemeye hazır olun! Mabou'nun şefi Cem Ekşi'nin hazırladığı lezzetli menü, Ayça Budak'ın eşleşmeleri ve film sonrası eşleşmeler üzerine sohbetleri Tasty Cinema etkinliğinde buluşuyor.

Cem Ekşi

Cem Ekşi, yıllarca Almanya'nın Karaorman bölgesinde yaşadıktan ve aşçılık eğitimi aldıktan sonra 2014 senesinde Neolokal'in açılışı için Maksut Aşkar'ın davetiyle  İstanbul'a geldi. Bu süre zarfında Almanya ve Türkiye arasında gidip geldiği ve heyecan verici duraklara uğradığı bir kariyeri oldu.

Michelin yıldızlı şefler ile minimalist tabaklar yaratırken aynı anda eski ustalarla 900 kişiye kuru fasulye pişirmenin keyfini tattı. Cebimdeki Yabancı filminin setinde yemek yaptı. İstanbul'da aile kuran ve baba olan Cem Ekşi, 2019 yılında Beyoğlu'nda kendi restoranı Mabou'yu açarak hayatının bu yeni evresinde müşterilerini evine gelen misafirler gibi ağırlamayı seçti.

Cem Ekşi, 2022 sonbaharında Asmalı Mescit'teki Mabou'ya iki kardeş daha kazandırdı: Bordel ve Glouton.  Konseptleri Pınar Karasu tarafından tasarlanan yeni restoranlardan Bordel, Alman sokak lezzetlerinin en sevilenlerini İstanbullu'larla buluştururken Glouton, Levanten mutfağının en özel lezzetlerini sunuyor. Her iki restoranın mutfak şefliğini ise Gökhan Çilak üstleniyor.

Kıymeti bilinmeyen yerel malzemeleri mutfağında öne çıkaran ve geleneksel tariflerle modern sunumlar hazırlamasıyla tanınan Cem Ekşi, Asmalı Mescit'in dünya çapında takip edilen bir gastronomi merkezi olması için yatırımlarını sürdürüyor.

Ayça Budak

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamlamıştır. İleri derece İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İş hayatına üniversite yıllarında yaz aylarında Londra'da öğrenci rehberliği ve tam zamanlı olarak da  ATÜ Duty Free Vintage Şarap Mağazası'nda Satış Temsilcisi olarak başlamış ve sektörün önemli şarap markalarında da görev yapmıştır. 2005 yılında Mey İçki/Diageo'da çalışmaya başlayan Ayça Budak, Saha Eğitim Yöneticisi , Ticari Pazarlama On Trade Şefi , Satış Yöneticisi, Kayra Wine Center Eğitim Müdürü gibi  birçok farklı pozisyonda görev almıştır. 2000 yılından beri aynı zamanda  hobisi olan şarap ve alkollü içkiler sektöründe çalışmakta ve Temmuz 2013'ten beri de IWSA yönetimini sürdürmektedir. Ayça Budak bu dönem boyunca birçok şarap uzmanı ile çalışmıştır.

California Vinquiry Labs Sensory Training, Plumpton College Viticulture,  MSA Yiyecek İçecek İşletmeciliği ve Wine & Spirit Education Trust Level 4 Diploma eğitimi almıştır. MEB ve WSET'nin yetkili eğitmenidir. Ayrıca Management Center Turkey'den  Eğiticinin Eğitimi, ACT Danışmanlık'tan Koçluk ve Mentorluk, Diem Akademi'den Nefes Eğitimi ve  Hikaye Anlatıcılığı gibi bir çok mesleki ve kişisel gelişim sertifikasına sahiptir.

International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme &içme eğitimine destek oluyor.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Herhangi bir gıda alerjiniz var ise [email protected] adresine bildirmenizi rica ederiz.

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

*Covid-19 salgını dolayısıyla bir araya gelmemize engel olacak bir durum olması durumunda atölye etkinliğini ileri bir tarihe ertelemek durumunda kalabiliriz.

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 16/01/2023
Saat: 19:00-23:00

Program Yeri

IWSA , River Plaza 28. katındadır.

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No: 13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul RIVER PLAZA'YA GELİŞ 1.Metro ile Geliş Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM'ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza'ya giriş yapabilirsiniz. 2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza'nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz. 3.Araba ile Geliş Özdilek AVM'nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza'ya giriş yapabilirsiniz.

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo