Paylaş :

MIX LAB: AMIGOS NIGHT

MIX LAB: AMIGOS NIGHT

Meksika’nın geleneksel lezzeti taconun tarihini öğrenirken bir yandan da farklı karışımları hep birlikte hazırlayacağımız geceyi kaçırmayın. Mixologist Artun Omurca’nın karışımlarıyla Didem ve Alp Türkmenoğlu’nun şefliğini yaptığı Urla’nın Meksikalısı “Da’s Cantina” ekibinin lezzetli taco eşleşmeleri IWSA’nın mixology laboratuvarında buluşuyor.

Didem Türkmenoğlu

1988 yılında İzmir’de doğdu. Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu. Okuduğu dönem stajlarını Four Seasons Bosphorus ve Do&Co’da yaptı. Ayrıca okuduğu dönemde Do&Co’da çalışmaya devam etti. Mezun olduktan sonra Zorlu Center’da açılan Jamies Italian’ın açılış ekibinde yer aldı. Bir yıl çalıştıktan sonra yine Zorlu Center’da açılan Raffles Hotel’in açılış ekibine geçti ve otel içerisindeki Rocca Restaurant’da iki yıl boyunca çalıştı.

2016 yılında Chicago’ya taşındı ve Radisson Blu Hotel’in mutfak ekibinde görev aldı. Bir yılın sonunda İstanbul’a geri döndü ve Gram Kanyon’un açılış ekibinde sous chef olarak çalıştı. 2019 yılında memleketi İzmir’e geri dönüş yaptı ve eşi Alp Türkmenoğlu ile birlikte Da’s Cantina’yı açtı. Üç senedir beraber Da’s Cantina’yı işletiyorlar.  

Alp Türkmenoğlu

1988 yılında İzmir’de doğdu. Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden, bölüm birinciliği ile mezun oldu. Okuduğu dönem stajlarını Çırağan Palace Kempinski ve İzmir Swissotel mutfaklarında yaptı. Mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversite İşletme bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Yüksek lisans yaparken Gastronomi ve Mutfak sanatları bölümünde mutfak asistanı olarak çalıştı. Yüksek lisansı bitirdikten sonra Zorlu Center’da açılan Tom’s Kitchen’da bir buçuk sene çalıştı.

2016 yılında Chicago’ya taşındı ve David Burke’s Primehouse’da bir sene boyunca çalıştı. Daha sonra İstanbul’a döndü ve Socrates Bistro’nun şefliğini yaptı. 2019 yılında memleketi İzmir’e geri dönüş yaptı ve eşi Didem Türkmenoğlu ile birlikte Da’s Cantina’yı açtı. Üç senedir beraber Da’s Cantina’yı işletiyorlar. 

Ayrıca 2010 yılında beri devamlı olarak Yemek ve Kültür dergisine yazı yazıyor. 2022 senesinden itibaren de İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi bölümünde ders veriyor.

Artun Omurca

Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim & Tasarım bölümünde tamamladığı süreçte çok genç yaşlarda girdiği bar dünyası ile başlayan çalışma hayatı tasarıma olan ilgisini içki sektörüne doğru şekillendirmiştir.

Uzun yıllar birçok işletmede barmenlik, bar şefliği, işletmecilik, etkinlik yöneticiliği gibi görevler yaptıktan sonra, global İtalyan, Amerikan ve İngiliz içki grupları ile kurumsal hayatına başlamıştır. Bu esnada birçok içki üretimhaneyi gezerek içki üreticileriyle tanışma fırsatı bulmuştur.

Kurumsal hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında katıldığı eğitimler ile hikaye anlatıcılığı ve miksoloji konularında uzmanlaşarak kariyerine devam etmektedir. 

ÖNEMLİ NOTLAR

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

Herhangi bir gıda alerjiniz varsa bilet alımından sonra [email protected] ‘ye bilgi vermenizi rica ederiz.

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 25/10/2023
Saat: 19:00-21:00

Program Yeri

IWSA, River Plaza 28. Kat

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No:13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul RIVER PLAZA’YA GELİŞ 1.Metro ile Geliş Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM’ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz. 2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza’nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz. 3.Araba ile Geliş Özdilek AVM’nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz.

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo