Paylaş :

RAKI GASTRONOMİSİ: RAKI VE ÇİKOLATA: ORTAYA KARIŞIK DUYGULAR

RAKI GASTRONOMİSİ: RAKI VE ÇİKOLATA: ORTAYA KARIŞIK DUYGULAR

Çilingir sofrasında duygular ve bu duyguları anlatan malzemelerle, katılımcıların yapımına dahil olacakları çikolatalar… IWSA eğitmeni ve yöneticisi Ayça Budak'ın seçtiği rakılara, şef Gamze Baş'ın rakı duyusal çemberinden yola çıkarak tasarladığı leziz çikolataların eşlik edeceği bu harika geceyi kaçırmayın!

Gamze Baş

Kişisel tarihin ve ortak belleğin, damak tadının oluşmasında belirgin bir rolü olduğuna inanan şef Gamze Baş, hikayelerden yola çıkarak tat kürasyonu yapıyor ve tematik çikolata konseptleri tasarlıyor. Bu konseptleri kişisel web sitesinde ve @gamzebass adlı instagram hesabında paylaşıyor.

Gamze, 2011'de düzenlenen World Chocolate Masters yarışmasında “rakılı çikolata" tadı ve hikayesi ile “en iyi çikolata" ödülünü kazandı. Belçika'da yayımlanan ve içinde en iyi çikolata şeflerine yer verilen “Les Meilleurs Chocolatiers du Monde" kitabında yer alan ilk Türk şef oldu.

Londra Le Cordon Bleu'de patisserie diploma programından mezun olan Gamze, Londra ve Manchester'da çeşitli otel ve pastanelerde tatlı ve çikolata şefliği yaptı.

Bilkent Üniversitesi'nde İngiliz Dili & Edebiyatı ve Eğitim Bilimleri lisans ve yüksek lisans programlarından mezun olup, Bilkent ve Ted Üniversiteleri'nde ders vermiştir.

Ayça Budak

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamlamıştır. İleri derece İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İş hayatına üniversite yıllarında yaz aylarında Londra'da öğrenci rehberliği ve tam zamanlı olarak da  ATÜ Duty Free Vintage Şarap Mağazası'nda Satış Temsilcisi olarak başlamış ve sektörün önemli şarap markalarında da görev yapmıştır. 2005 yılında Mey İçki/Diageo'da çalışmaya başlayan Ayça Budak, Saha Eğitim Yöneticisi , Ticari Pazarlama On Trade Şefi , Satış Yöneticisi, Kayra Wine Center Eğitim Müdürü gibi  birçok farklı pozisyonda görev almıştır. 2000 yılından beri aynı zamanda hobisi olan şarap ve alkollü içkiler sektöründe çalışmakta ve Temmuz 2013'ten beri de IWSA yönetimini sürdürmektedir. Ayça Budak bu dönem boyunca birçok şarap uzmanı ile çalışmıştır. Anason Akademisi ve Anadolu Üzümleri programlarının da eğitmenidir.

California Vinquiry Labs Sensory Training, Plumpton College Viticulture,  MSA Yiyecek İçecek İşletmeciliği ve Wine & Spirit Education Trust Level 4 Diploma eğitimi almıştır. MEB ve WSET'nin yetkili eğitmenidir. Ayrıca Management Center Turkey'den Eğiticinin Eğitimi, ACT Danışmanlık'tan Koçluk ve Mentorluk, Diem Akademi'den Nefes Eğitimi ve  Hikaye Anlatıcılığı gibi bir çok mesleki ve kişisel gelişim sertifikasına sahiptir.

International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme &içme eğitimine destek oluyor.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Herhangi bir gıda alerjiniz var ise [email protected] adresine bildirmenizi rica ederiz.

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

*Covid-19 salgını dolayısıyla bir araya gelmemize engel olacak bir durum olması durumunda atölye etkinliğini ileri bir tarihe ertelemek durumunda kalabiliriz.

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 01/12/2022
Saat: 19:00-23:00

Program Yeri

*IWSA, River Plaza'nın 28. Katında yer almaktadır.

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No:13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul RIVER PLAZA'YA GELİŞ 1.Metro ile Geliş Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM'ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza'ya giriş yapabilirsiniz. 2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza'nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz. 3.Araba ile Geliş Özdilek AVM'nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza'ya giriş yapabilirsiniz.

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo