Paylaş :

SCOTCH&DINE: TASTY CINEMA: THE GREAT GATSBY

SCOTCH&DINE: TASTY CINEMA: THE GREAT GATSBY

Duyularınızı harekete geçirecek bir Tasty Cinema deneyimine hazır olun! 'The Great Gatsby' filmini izlerken sahnedeki duygu durumlarına özel tasarlanmış yemekler ile eşleşmeleri IWSA'da deneyimleyin! Film sonrası Ümit Savaş ve Esen Hünal'ın film ve eşleşmeler üzerine sohbetini de kaçırmayın!

Menü tasarımı & şef: Esen Hünal

Eşleşmeler: Ümit Savaş @umitko

Esen Hünal

23 Nisan 1986 İstanbul doğumlu. İtalyan lisesinde okuduktan sonra Londra'da Leiths School of Food and Wine'da eğitimini tamamlayıp Londra'da restoranlarda çalışıp tecrübe edindikten sonra, aile işleri olan The North Shield Pub zincirinin mutfak koordinatörlüğünü yapmaya başladı. 2008-2015 yılları arasında La Brise Brasserie'nin chef-ownerlığını yaptı. Mehmet Yaşin ile birlikte 3 sezon CNNtürk'de yemek programına ev sahipliği yaptı. Daha sonrasında kendi ismi altındaki yemek tarifleri verdiği Youtube kanalını açtı. 2015-2017 arasında Bilgi Üniversitesi'de eğitmen şeflik yaptı. 2019 yılında Fox Tv'de The Taste Türkiye'de jüri üyeliği görevini üstlendi. Günümüzde aile işi The North Shield Pub genel koordinatörlüğü ve Youtube kanalı ile mesleki hayatına devam etmektedir.

Ümit Savaş

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Bir süre mesleğini yaptıktan sonra  fotoğraf ve gastronomiye olan tutkusu sayesinde kariyerine bambaşka bir yön verdi. 

Ertan Engin ve Murat Çark ile birlikte düzenledikleri Whisky Mentoring'ler ile Türkiye'nin dört bir yanına gidip, her yıl ortalama 5000 kişiye viski eğitimleri organize etti.

Şu anda bir yandan yıllardır gönülden yapmış olduğu Johnnie Walker marka elçiliğini resmi olarak devam ettirirken, bir yandan da instagramdaki @umitko isimli hesabı üzerinden sanat, seyahat ve yeme-içme konulu içerikler üretiyor.

International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme &içme eğitimine destek oluyor.

ÖNEMLİ NOTLAR

Herhangi bir gıda alerjiniz var ise [email protected] adresine bildirmenizi rica ederiz.

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

Covid-19 salgını dolayısıyla bir araya gelmemize engel olacak bir durum olması durumunda atölye etkinliğini ileri bir tarihe ertelemek durumunda kalabiliriz.

 

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 31/10/2022
Saat: 19:00-23:00

Program Yeri

*IWSA, River Plaza'nın 28. Katında yer almaktadır.

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No:13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul RIVER PLAZA'YA GELİŞ 1.Metro ile Geliş Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM'ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza'ya giriş yapabilirsiniz. 2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza'nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz. 3.Araba ile Geliş Özdilek AVM'nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza'ya giriş yapabilirsiniz.

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo