Paylaş :

TASTY CINEMA: COCKTAIL

TASTY CINEMA: COCKTAIL

Temaset ekibinin koku ve tat alma duyularını da dahil ederek deneyime dönüştürdüğü film keyfi IWSA’da! Tom Cruise’ün baş rolünde oynadığı 1988 yapımı ‘Cocktail’ filmini izlerken sahnedeki duygu durumlarına özel tasarlanmış yemekler ile eşleşmeleri deneyimlemeye hazır olun! NeoLokal’in AR-GE şefi Kardelen Soyalp’ın hazırladığı lezzetli menü, IWSA eğitmeni Artun Omurca’nın karışımları ve IWSA yönetici&eğitmeni Ayça Budak’ın eşleşmeleri IWSA’da buluşuyor.

Tasty Cinema Nedir?

Türkiye’de çoklu duyusal deneyim alanındaki öncü formatlardan birisi olan Tasty Cinema, 2014 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Film izleme deneyimini gastronomik bir yaklaşımla bütünleyen bu format, Türkiye’nin yeni nesil şefleri için yaratıcılıklarını gösterebilecekleri yepyeni bir alan açıyor. Filmlerin güzelliğine ve hikayesine anlam katacak bir deneyim sunuyor. Bu deneyim, birbirinden farklı ve özel mekanlarda, gösterilen filmin hikayesine uygun bir atmosfer içinde, filmin tadını tam anlamıyla çıkarmanızı sağlıyor. Tasty Cinema, film deneyimi dışında müzik, tiyatro ve diğer performans sanatlarıyla gastronomiyi birleştirecek yeni etkinlik formatları üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. Böylelikle, Türkiye etkinlik ve gastronomi vizyonuna katkı sağlayacak güzel örnekler ortaya koymaya çalışıyor.

Temaset Deneyim Stüdyosu

Temaset, duyguları harekete geçiren, akılda kalıcı duyusal deneyimler tasarlar. 2014’ten beri tasarladığı çoklu duyusal deneyimlerle pek çok kişiye unutamayacakları duygular yaşatıyor. Markalar ve kurumlarla işbirliği yaparak farklı duyuları, mesaj ve ürünleri buluşturarak deneyim ve etkileşimler tasarlayan Temaset Deneyim Stüdyosu, “insan hissettiklerini unutmaz” sloganıyla katılımcıların unutamayacakları duygular yaşamalarını sağlıyor.

Kardelen Soyalp

Üniversite ve Yüksek Lisans Eğitimini Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde tamamlamıştır. İleri derecede İngilizce bilmektedir.

İş hayatına lise sondan önce yaz aylarında ve sonrasında İstanbul’da farklı restoranlarda çalışarak başlamıştır. 2019 yılında Neolokal’de ARGE şefi olarak başlayan yolculuğuna 2020 yılında 1 sene Norveç’te Under isimli Restoran’da devam etmiş ardından Türkiye’ye geri gelerek Foxy Local and Real’da restoran müdürlüğü yapmıştır. 2023 Haziran’da Neolokal’e geri dönmüş ve burada ARGE ve Sürdürülebilirlik departmanlarına geçmiştir. Şaraba olan merakından dolayı Wset 1 ve Wset 2 eğitimlerini almış ve sertifikasına sahiptir. Bunun yanı sıra Oxford Food Syposium (2019) ve Mad Academy Sustainability& Enviroment (2020) programlarına burslu bir şekilde katılım göstermiştir. 2023 yılında Cradle of Food’da öğlen yemeği organizasyonun koordinasyonunu üstlenmiştir.

Artun Omurca

Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim & Tasarım bölümünde tamamladığı süreçte çok genç yaşlarda girdiği bar dünyası ile başlayan çalışma hayatı tasarıma olan ilgisini içki sektörüne doğru şekillendirmiştir.

Uzun yıllar birçok işletmede barmenlik, bar şefliği, işletmecilik, etkinlik yöneticiliği gibi görevler yaptıktan sonra, global İtalyan, Amerikan ve İngiliz içki grupları ile kurumsal hayatına başlamıştır. Bu esnada birçok içki üretimhaneyi gezerek içki üreticileriyle tanışma fırsatı bulmuştur.

Kurumsal hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında katıldığı eğitimler ile hikaye anlatıcılığı ve miksoloji konularında uzmanlaşarak kariyerine devam etmektedir. 

Ayça Budak

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır. İleri derece İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İş hayatına üniversite yıllarında yaz aylarında Londra’da öğrenci rehberliği ve tam zamanlı olarak da ATÜ Duty Free Vintage Şarap Mağazası’nda Satış Temsilcisi olarak başlamış ve sektörün önemli şarap markalarında da görev yapmıştır. 2005 yılında Mey İçki/Diageo’da çalışmaya başlayan Ayça Budak, Saha Eğitim Yöneticisi , Ticari Pazarlama On Trade Şefi , Satış Yöneticisi, Kayra Wine Center Eğitim Müdürü gibi birçok farklı pozisyonda görev almıştır. 2000 yılından beri aynı zamanda hobisi olan şarap ve alkollü içkiler sektöründe çalışmakta ve Temmuz 2013’ten beri de IWSA yönetimini sürdürmektedir. Ayça Budak bu dönem boyunca birçok şarap uzmanı ile çalışmıştır.

California Vinquiry Labs Sensory Training, Plumpton College Viticulture, MSA Yiyecek İçecek İşletmeciliği ve Wine & Spirit Education Trust Level 4 Diploma eğitimi almıştır. MEB ve WSET’nin yetkili eğitmenidir. Ayrıca Management Center Turkey’den Eğiticinin Eğitimi, ACT Danışmanlık’tan Koçluk ve Mentorluk, Diem Akademi’den Nefes Eğitimi ve Hikaye Anlatıcılığı gibi bir çok mesleki ve kişisel gelişim sertifikasına sahiptir.

International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme &içme eğitimine destek oluyor.

ÖNEMLİ NOTLAR

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

Yiyecek ve içecek eşleşmeleri olacağı için katılımcıların herhangi bir alerjisi varsa önceden bildirmeleri gerekmektedir.

Güvenlik sebebiyle plaza girişinde kimlik ibrazı zorunludur.

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 10/01/2024
Saat: 19:00-23:00

Program Yeri

IWSA, River Plaza 28. Kat

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No:13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul RIVER PLAZA’YA GELİŞ 1.Metro ile Geliş Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM’ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz. 2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza’nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz. 3.Araba ile Geliş Özdilek AVM’nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz.

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo