Paylaş :

WINE&DINE:TOUR DE FRANCE

WINE&DINE:TOUR DE FRANCE

Sporseverlerin yakından takip ettiği her yıl düzenlenmesini beklediği ‘Tour de France’ ruhu IWSA’da.

21 etabı kapsayan yarışın 2024 yılı rotası İtalya’nın Floransa kentinden başlayıp Fransa’nın Nice şehrinde sona erecektir.

Yarışa sayılı günler kala Socrates Dergi Genel Yayın Yönetmeni ve Spor Yorumucusu Caner Eler yarışın detaylarını bize anlatırken, Basta’nın şefleri Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş bu rotayı takip eden lezzetleri hazırlayacak, IWSA’nın yönetici&eğitmeni Ayça Budak ise yarışın en heyecanlı duraklarının eşleşmelerini yapacak.

CANER ELER

1980’de Mersin’de doğdu. İstanbul’da Saint-Benoit Fransız Lisesi mezunu oldu. 2006'dan beri Eurosport Türkiye'de spiker. NTV Spor ve D-Smart'ta spiker-yorumcu olarak çalıştı. Radikal, Four Four Two, GQ gibi mecralarda yazarlık yaptı. Socrates'in genel yayın yönetmeni. Aynı zamanda beIN Sports'ta basketbol yorumluyor.

DERİN ARIBAŞ & KAAN SAKARYA

"Fransa'da Ecole Ferrandi ve Institut Paul Bocuse'de okuduktan sonra; yine Fransa ve Belcika'da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazanan iki şef Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş, 2016'da Basta! Street Food'u kurdular"  

DERİN ARIBAŞ

1985 doğumlu. St. Michel Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Aşçılık eğitimini Lyon'da Institut Paul Bocuse'de aldı. 3 Michelin yıldızlı Astrance (Fransa) ve Hof Van Cleve'in (Belçika) de aralarında bulunduğu gastronomik restoranlarda çalıştı. Son olarak "Atelier Des Chefs" Dubai şubesinin executive şefliğini yaptı. Basta!'nın iki şef-ortağından biri.  

KAAN SAKARYA

1981 doğumlu. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Kısa bir reklamcılık tecrübesinin ardından Paris'te Ecole Ferrandi'de aşçılık eğitimi aldı. Fransa ve Belçika'da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazandı. Son olarak İstanbul'da Nicole restoranın şefliğini yaptı. Basta!'nın iki şef-ortağından biri.

AYÇA BUDAK

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır. İleri derece İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İş hayatına üniversite yıllarında yaz aylarında Londra’da öğrenci rehberliği ve tam zamanlı olarak da  ATÜ Duty Free Vintage Şarap Mağazası’nda Satış Temsilcisi olarak başlamış ve sektörün önemli şarap markalarında da görev yapmıştır. 2005 yılında Mey İçki/Diageo’da çalışmaya başlayan Ayça Budak, Saha Eğitim Yöneticisi , Ticari Pazarlama On Trade Şefi , Satış Yöneticisi, Kayra Wine Center Eğitim Müdürü gibi  birçok farklı pozisyonda görev almıştır. 2000 yılından beri aynı zamanda  hobisi olan şarap ve alkollü içkiler sektöründe çalışmakta ve Temmuz 2013’ten beri de IWSA yönetimini sürdürmektedir. Ayça Budak bu dönem boyunca birçok şarap uzmanı ile çalışmıştır.

California Vinquiry Labs Sensory Training, Plumpton College Viticulture,  MSA Yiyecek İçecek İşletmeciliği ve Wine & Spirit Education Trust Level 4 Diploma eğitimi almıştır. MEB ve WSET’nin yetkili eğitmenidir. Ayrıca Management Center Turkey’den  Eğiticinin Eğitimi, ACT Danışmanlık’tan Koçluk ve Mentorluk, Diem Akademi’den Nefes Eğitimi ve  Hikaye Anlatıcılığı gibi bir çok mesleki ve kişisel gelişim sertifikasına sahiptir.

International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme &içme eğitimine destek oluyor.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Herhangi bir gıda alerjiniz var ise [email protected] adresine bildirmenizi rica ederiz.

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 29/04/2024
Saat: 19:00-23:00

Program Yeri

IWSA, River Plaze 28. Kat

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No:13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul RIVER PLAZA’YA GELİŞ 1.Metro ile Geliş Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM’ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz. 2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza’nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz. 3.Araba ile Geliş Özdilek AVM’nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz.

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo