Paylaş :

Dünyadaki ünlü viski barları ve dükkanları hangileridir?

Dünyanın bir çok yerinde viski barları son zamanlarda sayılarını gittikçe arttırırken, aynı zamanda çok eskiden beri mükemmel viski servisi yapan ve portföyünde çok fazla viski bulunduran mekanlar barlar da var. Mesela, Glasgow'da; “Pot Still” ve “Bon Accord”, Edinburgh’da; “Usquabae”, “Bramble” ve “Devil's Advocate” isimli barlar, Londra'da Shoreditch'de “Black Rock”, Marble Arch'da “Salt” ya da Soho'da “Milroy's Bar” çok iyi viski barlarıdır. Milan'da “The Spirit”, Amerika'ya gittiğimizde Los Angeles ve San Diego'da “Seven Grand”, New York'da “Bar and Books”, tekrar Avrupa'ya döndüğümüzde Dublin’de “Dingle Whiskey Bar” Speyside'a İskoçya’ya geçtiğimizde kırsalda “Aberlour”, Speyside bölgesinde “The Mash Tun” ve ”Craigellachie” otelin barları, Barcelona'da "La Whiskeria”, Amsterdam'da “JD William's Whisky Bar” ve "Whisky Cafe L&B”, Uzak Doğu'ya gittiğimizde ise Tokyo'da “Bar High Five” ve Hong Kong'da “Malt Whisky Bar” ilk sayabileceğim viski barları.

İstanbul, Anadolu yakasında da 2022 yılında dünyanın dört bir yanından 400'e yakın viski çeşidi ile Peat & Sherry misafirlerini ağırlamaya başlamıştır.

Viski mentörü Murat Çark'ın Edinburg'da tavsiye ettiği viski tadımı yapabileceğiniz 3 pub ile başlamak isterseniz. Edinburg'da Mutlaka Görmeniz Gereken 3 Pub listesine bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo