Paylaş :

RAKI GASTRONOMİSİ: TASTY CINEMA: DİZİ VE FİLMLERDE ÇİLİNGİR SOFRALARI

RAKI GASTRONOMİSİ: TASTY CINEMA: DİZİ VE FİLMLERDE ÇİLİNGİR SOFRALARI

Dizi ve filmlerden özenle seçilmiş unutulmaz sahnelerdeki çilingir sofralarını, Temaset ekibinin tasarladığı koku ve tat alma duyularını dahil ederek film izleme keyfine yepyeni bir anlam kattığı Tasty Cinema deneyimiyle IWSA'da yaşayın!

Alaf Bistronomi’nin şefi Deniz Temel’in hazırladığı lezzetli menü, Ayça Budak’ın eşleşmeleri ve üstad Mehmet Başkaya’nın eşsiz sohbeti ile IWSA’da buluşalım.

Tasty Cinema Nedir?

Türkiye’de çoklu duyusal deneyim alanındaki öncü formatlardan birisi olan Tasty Cinema, 2014 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Film izleme deneyimini gastronomik bir yaklaşımla bütünleyen bu format, Türkiye’nin yeni nesil şefleri için yaratıcılıklarını gösterebilecekleri yepyeni bir alan açıyor. Filmlerin güzelliğine ve hikayesine anlam katacak bir deneyim sunuyor. Bu deneyim, birbirinden farklı ve özel mekanlarda, gösterilen filmin hikayesine uygun bir atmosfer içinde, filmin tadını tam anlamıyla çıkarmanızı sağlıyor. Tasty Cinema, film deneyimi dışında müzik, tiyatro ve diğer performans sanatlarıyla gastronomiyi birleştirecek yeni etkinlik formatları üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. Böylelikle, Türkiye etkinlik ve gastronomi vizyonuna katkı sağlayacak güzel örnekler ortaya koymaya çalışıyor.

Temaset Deneyim Stüdyosu

Temaset, duyguları harekete geçiren, akılda kalıcı duyusal deneyimler tasarlar. 2014’ten beri tasarladığı çoklu duyusal deneyimlerle pek çok kişiye unutamayacakları duygular yaşatıyor. Markalar ve kurumlarla işbirliği yaparak farklı duyuları, mesaj ve ürünleri buluşturarak deneyim ve etkileşimler tasarlayan Temaset Deneyim Stüdyosu, “insan hissettiklerini unutmaz” sloganıyla katılımcıların unutamayacakları duygular yaşamalarını sağlıyor.

Deniz Temel

Lise eğitimini gastronomi üzerine aldıktan sonra üniversiteyi yine gastronomi üzerine okudu. Üniversite bitince Amerika’nın Virginia bölgesine gitti. Sheraton ve Holiday Inn Otelleri’nde çalıştı. Amerika’dan döndükten sonra Murat Bozok ile Mimolett restoranda çalışmaya başladı ve Murat Bozok’un yanında mutfak şefliğine yükseldi ve birlikte birçok projenin şefliğini yaptı.

2013 yılında Kemal Demirasal ile Alancha’yı kurdu ve birlikte tasarladıkları bir deneyim mekanı yarattılar. Deniz Temel “köklerinden beslenen bir göçebe hikayesi” olarak tanımladığı Alaf’ta ise tüm deneyimlerini derleyerek, kökleriyle yörük geçmişini aldı ve en öne oturttu.

Mehmet Başkaya

1952 Kastamonu doğumlu Mehmet Başkaya, Müskirat Eksperliği Okulu’nun ardından tahsilini Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde tamamlamıştır. Uzun yıllar Tekel’de Üretim Müdürlüğü dahil çeşitli görevlerde bulundu. Birçok şirkete danışmanlık veren Mehmet Başkaya, 2004-2008 yılları arasında Mey’in Bilecik İçki Fabrikası Müdürü, 2008-2013 yılları arasından da Üretim Müdürü olmuştur.  Şu an emekli olan Başkaya, hala eğitim ve danışmanlık vermektedir.

Ayça Budak

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır. İleri derece İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İş hayatına üniversite yıllarında yaz aylarında Londra’da öğrenci rehberliği ve tam zamanlı olarak da ATÜ Duty Free Vintage Şarap Mağazası’nda Satış Temsilcisi olarak başlamış ve sektörün önemli şarap markalarında da görev yapmıştır. 2005 yılında Mey İçki/Diageo’da çalışmaya başlayan Ayça Budak, Saha Eğitim Yöneticisi, Ticari Pazarlama On Trade Şefi , Satış Yöneticisi, Kayra Wine Center Eğitim Müdürü gibi  birçok farklı pozisyonda görev almıştır. 2000 yılından beri aynı zamanda  hobisi olan şarap ve alkollü içkiler sektöründe çalışmakta ve Temmuz 2013’ten beri de IWSA yönetimini sürdürmektedir. Ayça Budak bu dönem boyunca birçok şarap uzmanı ile çalışmıştır.

California Vinquiry Labs Sensory Training, Plumpton College Viticulture,  MSA Yiyecek İçecek İşletmeciliği ve Wine & Spirit Education Trust Level 4 Diploma eğitimi almıştır. MEB ve WSET’nin yetkili eğitmenidir. Ayrıca Management Center Turkey’den  Eğiticinin Eğitimi, ACT Danışmanlık’tan Koçluk ve Mentorluk, Diem Akademi’den Nefes Eğitimi ve  Hikaye Anlatıcılığı gibi bir çok mesleki ve kişisel gelişim sertifikasına sahiptir.

International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan  IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü içinbüyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme&içme eğitimine destek oluyor.

Etkinliğe ait notlar

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

Yiyecek ve içecek eşleşmeleri olacağı için katılımcıların herhangi bir alerjisi varsa önceden bildirmeleri gerekmektedir.

Güvenlik sebebiyle plaza girişinde kimlik ibrazı zorunludur.

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 20/11/2023
Saat: 19:00-22:30

Program Yeri

IWSA, River Plaza 28. Kat

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No:13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul RIVER PLAZA’YA GELİŞ 1.Metro ile Geliş Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM’ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz. 2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza’nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz. 3.Araba ile Geliş Özdilek AVM’nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz.

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo