Paylaş :

WINE&DINE:POP-UP: VINO LOCALE

WINE&DINE:POP-UP: VINO LOCALE

Urla Bağ Yolu’nun merkezinde sürdürülebilir mutfağı ile birlikte her ay farklı ve mevsimsel deneyimler sunan VINO LOCALE, IWSA’da gastronomi meraklıları ile buluşuyor! Şef Ozan Kumbasar’ın eşsiz lezzetleri, kurucu ortak ve sommelier Seray Kumbasar ile IWSA’nın yöneticisi&eğitmeni Ayça Budak’ın eşleşmeleriyle kaçırılmayacak bir gece sizleri bekliyor.

Seray Kumbasar

Urla Vino Locale’nin kurucu ortaklarından Seray Kumbasar, restoranın mimari tasarımının ve konseptinin yaratıcısı. Misafirlerin en iyi hizmeti alabilmesi için, misafir ilişkilerini ve servis ekibini titizlikle yönetiyor.

Restoranın tamamen yerli şaraplardan oluşan şarap menüsünü hazırlıyor ve şefle gerçekleştirdiği düzenli tadımlarla yemek&şarap eşleşmelerini aylık olarak güncelliyor.

Urla Vino Locale açılmadan önce Urla Bağ Yolu’ndaki lokal şaraphanelerde çalışarak uzmanlığını geliştiren Seray Kumbasar, İngiltere’de kurulmuş olan “The Wine & Spirit Education Trust” eğitim programında 3. seviye eğitimine devam ediyor.

Ozan Kumbasar

Ozan Kumbasar, çocukluğundan beri kalbinde taşıdığı mutfak aşkını Urla Vino Locale ile hayata geçirdi. Tükenmeyen merakıyla yeni lezzetler yaratmaktan keyif alan şef mevsimsellik prensibini göz önünde bulundurarak, Urla’nın ve bölgenin ürünleriyle her ay yeni bir menü hazırlıyor. Yerel üreticilerin potansiyelinin yükseltilmesi ve sürdürülebilir bir gastronomi yaklaşımı benimsenmesi için bölgedeki çiftçiler ve üreticilerle uzun soluklu iş birlikleri yapıyor.

Şefin sürdürülebilirlik manifestosu, dünya kaynaklarının sorumlu kullanımına katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu nedenle, reçetelerinde kullandığı her malzemenin tüm bölümlerini özenle değerlendirerek mutfakta sıfır atık hedefliyor. Aynı zamanda mutfak deneyimlerini geleceğin şef adaylarıyla paylaşmak üzere İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak yarı zamanlı çalışıyor.

Ayça Budak

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır. İleri derece İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İş hayatına üniversite yıllarında yaz aylarında Londra’da öğrenci rehberliği ve tam zamanlı olarak da  ATÜ Duty Free Vintage Şarap Mağazası’nda Satış Temsilcisi olarak başlamış ve sektörün önemli şarap markalarında da görev yapmıştır. 2005 yılında Mey İçki/Diageo’da çalışmaya başlayan Ayça Budak, Saha Eğitim Yöneticisi , Ticari Pazarlama On Trade Şefi , Satış Yöneticisi, Kayra Wine Center Eğitim Müdürü gibi  birçok farklı pozisyonda görev almıştır. 2000 yılından beri aynı zamanda  hobisi olan şarap ve alkollü içkiler sektöründe çalışmakta ve Temmuz 2013’ten beri de IWSA yönetimini sürdürmektedir. Ayça Budak bu dönem boyunca birçok şarap uzmanı ile çalışmıştır.

California Vinquiry Labs Sensory Training, Plumpton College Viticulture,  MSA Yiyecek İçecek İşletmeciliği ve Wine & Spirit Education Trust Level 4 Diploma eğitimi almıştır. MEB ve WSET’nin yetkili eğitmenidir. Ayrıca Management Center Turkey’den  Eğiticinin Eğitimi, ACT Danışmanlık’tan Koçluk ve Mentorluk, Diem Akademi’den Nefes Eğitimi ve  Hikaye Anlatıcılığı gibi bir çok mesleki ve kişisel gelişim sertifikasına sahiptir.

Vino Locale

Vino Locale’de, asırlık zeytin ağaçları, enginar tarlaları ve üzüm bağlarıyla çevrili bir doğada, bölgenin zengin yemek kültüründen alınan ilhamla yenilikçi lezzetler ve konfor benzersiz bir ambiansta bir araya geliyor.

Doğadaki dönüşüm menüye de yansıtıyor; Urla’ya gönül veren, toprağından denizine, Urla’da üreten tüm yerel paydaşların emeklerini kendi hikayesi ile birleştirerek misafirlerle buluşturuyor.

Bölgenin ilk şef restoranı olarak başladığı yolculuğuna, bu döngünün devamlılığı için titizlikle çalışıyor ve bu deneyimi Urla’nın dokusu ile uyumlu bir şekilde aktarmaya devam ediyor. Tüm bu tecrübeyi özel kılmak için 7 masası ve sınırlı kapasitesi ile servis kalitesini daima en üst seviyede tutmaya özen gösteriyor.

International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme &içme eğitimine destek oluyor.

ÖNEMLİ NOTLAR

Etkinlik 18 yaş üstüne açıktır.

Yiyecek ve içecek eşleşmeleri olacağı için katılımcıların herhangi bir alerjisi varsa önceden bildirmeleri gerekmektedir.

Güvenlik sebebiyle plaza girişinde kimlik ibrazı zorunludur.

Program Tarihleri
1. Gün Tarihi

Gün: 30/01/2024
Saat: 19:00-23:00

Program Yeri

IWSA, River Plaza 28. Kat

Program Adresi

Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No:13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul RIVER PLAZA’YA GELİŞ 1.Metro ile Geliş Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM’ye vardıktan sonra, en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz. 2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza’nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz. 3.Araba ile Geliş Özdilek AVM’nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) en altta yer alan Özdilek Hipermarket içinden geçip dışarıya çıktıktan sonra hemen sağda River Plaza girişinde direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz.

Duyurularımızdan önceden haberdar olmak isterseniz E-bülten aboneliği başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo