Paylaş :

PEYNİR VE ÜZÜMLER

PEYNİR VE ÜZÜMLER

TANGALA

Tangaz​ola, Mahzen ve Tlos gibi yarı sert, sert ve küflü peynirler için; Madeira ,Port, Sauternes gibi tatlı şaraplar, Gewürztraminer gibi​ aromatik beyaz şaraplar veya Beaujolais, Kalecik Karası, Karasakız gibi hafif gövdeli kırmızılar uyum sağlar.

Pelit Keçi ve Pelit İnek gibi sert peynirlerle Barolo, Sangiovese, Zinfandel, Kösetevek gibi üzümlerle olgun aromalara sahip kırmızı şaraplar eşleştirilebilir.

Patmol Amber ve minik Mera gibi yumuşak peynirler Narince, Chenin Blanc gibi meyvemsi aromalara sahip şaraplarla eşleşebilir.

PEYNİR VE ÜZÜMLER

İDA MERA

İda Mera'nın Tamamber peyniri Camambert tarzında üretilmiş zengin aromalara sahip bir peynirdir. Fıçı özelliği baskın olmayan Chardonnay veya Narince şarapları ve Hasandede gibi canlı meyve aromalarına sahip üzümler ile eşleştirilebilir.

PEYNİR VE ÜZÜMLER

AL DÜKKÂN

Karaman Divle obruğu tulum peyniri gibi olgun ve küflü peynirler geç hasat sıcak iklim beyazları ve Bornova Misketi, Torrontes, Viognier gibi aromatik üzümler; eski kaşar gibi sert peynirler Syrah, Cabernet Sauvignon, Boğazkere gibi üzümlerle eşleştirilebilir.

PEYNİR VE ÜZÜMLER

​​CASARİ

Turkish Blu gibi küflü peynirlerle Madeira, Port gibi tatlı şaraplar ve aromatik beyazlar; gouda, Camembert ve Brie gibi ymuşak peynirler Sıdalan, Pinot Gris, Emir, Chablis gibi yüksek asitli ve mineral yapısı kuvvetli beyaz​ şaraplarla eşleştirilebilir.

Gouda ve Cheddar gibi orta sertlikte sarı peynirlerle ise şampanya gibi geleneksel metodla üretilmiş köpürenler veya sur lie yöntemiyle yapılmış köpüksüz şaraplar eşleştirilebilir.​

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo