Paylaş :

YILDIZLARIN YILDIZ KOKTEYLLERİ

YILDIZLARIN YILDIZ KOKTEYLLERİ

ERNEST HEMINGWAY

Nobel ödüllü yazar, gerçek bir aksiyon adamı ve hayatı gerçekten dolu dolu yaşamış bir 'bon vivant'. Picasso'dan Fitzgerald'a kadar pek çok ünlü ile kadeh tokuşturmuşluğu vardır. Londra'daki Savoy'dan Singapur'daki Raffels'a ve daha sonra kendi adının verildiği Paris Ritz'e kadar dünyanın en ünlü barlarını ziyaret etmiştir. İstanbul'da ise Pera Palas'ta kalmış ve karşısındaki Çok Çok Pera'nın müdavimi olması nedeniyle içerisinde bulunan bara 'Ernest Bar' ismi verilmiştir. Mojito​ ve Daiquiri'nin popülerleşmesine katkısı vardır.  

“Şehir meydanları ile uğraşmayın. Bir kültürü tanımak istiyorsanız barlarında zaman geçirin" bir Hemingway sözüdür.

YILDIZLARIN YILDIZ KOKTEYLLERİ

IAN FLEMING

Ian Lancaster Fleming, James Bond karakterinin yaratıcısı ve romanlarının yazarı İngiliz gazeteci ve yazardır. Yarattığı James Bond karakteri aracılığıyla karışımları popüler hale getirmek ve onları günlük kültüre entegre etmek için çok şey yaptı.

Dukes'teki barın köşesinde oturup romanlarını yazıp yazmadığı başka bir hikaye ama mixoloji sanatını ve karışım dünyasını milyonların evine getirdi. Vesper Martini, hatta 'Bond Martini' olarak da bilinir. 

YILDIZLARIN YILDIZ KOKTEYLLERİ

STANTON DELAPLANE

ABD'ye Irish Coffee getirmesiyle tanınan bir seyahat yazarıydı. 53 yıl boyunca San Francisco Chronicle'da çalıştı ve 1942'de Pulitzer Ödülü kazandı. 

Stanton, San Francisco'daki Buena Vista Cafe'nin sahibi olan bir barmene nasıl yapılacağını anlatan bir gazeteciydi ve birlikte kremalı yüzeyi mükemmelleştirdiler. Kafenin otuz milyon Irish Coffee servis ettiği söylenir.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo