Paylaş :

4 FARKLI TACO & KARIŞIMLAR

4 FARKLI TACO & KARIŞIMLAR

Tortillaya sarılı malzeme ve soslarla hazırlanan taconun adının, 18. yüzyıl Meksika’sının gümüş madenlerine kadar uzandığı söylenir. Barut, bir kağıda sarılarak patlamadan önce kayaların içine yerleştirilirdi ve değerli cevherler çıkarılırdı. Böylece madencilerin günlük yemekleri taco olarak adlandırılmaya başladı.

4 FARKLI TACO & KARIŞIMLAR

Meksika’nın her bölgesinin coğrafyasına bağlı olarak hangi ürünler yetişiyorsa, tacolar o malzemelerden o bölgelerde oluşuyor. Deniz kenarında balık ürünleri, karasal iklimlerde kuzu, keçi eti gibi lezzetler tercih edilir.

4 FARKLI TACO & KARIŞIMLAR

1.Taco: Chicken Tinga

Kokteyl: Gin & Tonic

Chicken Tinga taconun baharatlı tatlarını içine ekstra lime dilimleri atılmış cin & tonik ile dengeleyebilirsiniz.

4 FARKLI TACO & KARIŞIMLAR

2.Taco: Tacos Gobernador

Kokteyl: Margarita

Sinaloan valisinin adını taşıyan rendelenmiş peynirli & karidesli taco ile klasik margaritadan gelen citrus aromalar her zaman tazeleyici ve dengeli olacaktır.

4 FARKLI TACO & KARIŞIMLAR

3. Taco: Tacos de pescado

Kokteyl: Enlightener

Kızarmış veya ızgara balıkla hazırlanabilen tacos de pescado ile mezcalin isli yapısının hissedildiği bir kokteyl denenebilir.

4 FARKLI TACO & KARIŞIMLAR

4.Taco: Carne Asada Steak

Kokteyl: Sangria

Carne asada "ızgara et" olarak tercüme edilir. Aslında bizdeki karşılığı dilimlenmiş dana etidir. Sangria da bir başka harika taco eşleştirme içeceğidir. Kırmızı şarap, taco etinin lezzetli tatlarını ortaya çıkarır. Sangrianın tatlı ekşi dengesi ile taconun tuzlu hissiyatı harika bir denge oluşturacaktır.

İlginizi Çekebilir

Nespresso
Nude
Nude
IWSA Logo